U Baleine v kuchyni #4

5. března 2017 v 22:15 | Baleine |  Zdravé stravování
Ahoj, čtenáři,

Od té doby, co jsem se rozhodla, že chci zhubnout, přemýšlím často o jídle, které jím.

Na máminu radu jsem začala používat speciální hrnec s nástavcem a vařím v páře. Týká se to hlavně masa a zeleniny, nejraději mám batáty a dýni. Hodně mě baví i brokolice a mrkev. Naprostý propadák je naopak červená řepa, kterou nejsem schopná vůbec pozřít.


Přijde mi zajímavé, jak je vlastně zelenina dobrá, přestože není nijak dochucená. Když ji vařím jen pro sebe, tak vůbec nesolím. A víte co? Abych řekla pravdu, tak si to pak při jídle ani neuvědomuji. Naopak, mám pocit, že sůl mi prožitek z jídla trochu kazí. Platí to ale jen u zeleniny, neosolené maso moc nemusím. I tak se ale držím a solím málo, protože jak je známo, sůl zadržuje v těle vodu.
Vaření v napařovacím hrnci mi přijde docela zábavné, protože nemusím skoro nic dělat. Jen všechno nakrájím, nandám do přihrádek a čekám. Pro člověka jako jsem já, který moc vařit neumí a vždy se u toho trápí, jde o učiněný zázrak.


Jediné co mě mrzí je to, že k hrnci nemám nástavec na sypké věci. Možná si ho ještě přikoupím, uvidím. Každopádně jsem ale moc spokojená. A nejen já, i přítel si zeleninové přílohy chválí. Klasické brambory už přijdou na přetřes málokdy. A těstoviny jen opravdu výjimečně, když na ně máme vyloženě chuť. Knedlíky jsem nedělala nikdy, takže nám pochopitelně nechybí vůbec.

Máte nějaké speciální nádobí, které vám usnadňuje zdravou životosprávu?

Těším se na odpovědi,

Baleine

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama