Březen 2017

U Baleine v kuchyni #5 - nepečený kokosovo-banánový dort

7. března 2017 v 21:37 | Baleine |  Zdravé stravování
Ahoj, moji milí čtenáři,

dnes jsem si pro vás připravila další ze série zdravých a chutných receptů. Jak už jsem psala v minulosti, sladké mám opravdu ráda a můžete si proto být jistí, že nejde o poslední recept, o který se s vámi podělím. Ostatně už jsem vám psala recept na tyčinku Flap Jack. Vyzkoušeli jste ji?

Dnes to bude opět docela nenáročný recept, na který není potřeba ani moc velké množství surovin. Na druhou stranu, těch pár, které potřeba jsou, musíte mít v požehnaném množství. Výsledek ale stojí za to!

Jde o nepečený kokosovo-banánový dort s medem!


V první řadě je potřeba vytvořit si těsto. Na to budete potřebovat:
  • 1 hrníček kokosu
  • 1 lžíce medu
  • 2 lžíce kakaa
  • 1 až 2 lžíce mléka (aby se ingredience správně spojily)
Vše smícháte dohromady a rozmixujete tak, aby se vám vytvořilo mazlavé těsto. S tím poté vystelete menší zapékací misku nebo formu na dort. Pro chuť můžete do těsta přidat i oříšky nebo slunečnic semínka.

Náplň dortu vytvoříte z těchto ingrediencí:
  • 2 hrníčky kokosu
  • 2 lžíce kokosového oleje (asi půjde použít i obyčejné máslo)
  • 1 lžíce medu (někdy dávám brusinkový sirup a také to není špatné)
  • 2 zralé banány
Stejně jako v předchozím kroku, i tentokrát prostě jen vše naházíte do misky a rozšleháte na mazlavé těsto. Ani v jednom případě ale nejde o klasice těsto, které by se dalo vylít! Pozor na to, takové konzistence jen tak nedosáhnete. Hmotu je potřeba z misky spíš vysypat a posléze rozprostřít a vidličkou udusat.

Celý dort se dá ozdobit ještě kakaovou polevou, kterou připravíte ve vodní lázni. Rozpustíte dvě lžíce kokosového oleje a 2 lžíce kakaa. Já přidávám ještě trochu mléka, aby bylo hmoty víc a nebyla tak hořká, je to ale jen a jen na vás.

Tak co na to říkáte?

Přeji dobrou chuť,

Baleine


U Baleine v kuchyni #4

5. března 2017 v 22:15 | Baleine |  Zdravé stravování
Ahoj, čtenáři,

Od té doby, co jsem se rozhodla, že chci zhubnout, přemýšlím často o jídle, které jím.

Na máminu radu jsem začala používat speciální hrnec s nástavcem a vařím v páře. Týká se to hlavně masa a zeleniny, nejraději mám batáty a dýni. Hodně mě baví i brokolice a mrkev. Naprostý propadák je naopak červená řepa, kterou nejsem schopná vůbec pozřít.


Přijde mi zajímavé, jak je vlastně zelenina dobrá, přestože není nijak dochucená. Když ji vařím jen pro sebe, tak vůbec nesolím. A víte co? Abych řekla pravdu, tak si to pak při jídle ani neuvědomuji. Naopak, mám pocit, že sůl mi prožitek z jídla trochu kazí. Platí to ale jen u zeleniny, neosolené maso moc nemusím. I tak se ale držím a solím málo, protože jak je známo, sůl zadržuje v těle vodu.
Vaření v napařovacím hrnci mi přijde docela zábavné, protože nemusím skoro nic dělat. Jen všechno nakrájím, nandám do přihrádek a čekám. Pro člověka jako jsem já, který moc vařit neumí a vždy se u toho trápí, jde o učiněný zázrak.


Jediné co mě mrzí je to, že k hrnci nemám nástavec na sypké věci. Možná si ho ještě přikoupím, uvidím. Každopádně jsem ale moc spokojená. A nejen já, i přítel si zeleninové přílohy chválí. Klasické brambory už přijdou na přetřes málokdy. A těstoviny jen opravdu výjimečně, když na ně máme vyloženě chuť. Knedlíky jsem nedělala nikdy, takže nám pochopitelně nechybí vůbec.

Máte nějaké speciální nádobí, které vám usnadňuje zdravou životosprávu?

Těším se na odpovědi,

Baleine