U Baleine v kuchyni #2

10. února 2017 v 14:00 | Baleine |  Zdravé stravování
Největší změna v mém jídelníčku se netýká ani tak jídla, jako spíš pití. Doposud jsem hrozně málo pila. Měla jsem ale i pozitivní picí návyky - až na výjimky jsem totiž ani dřív nepila slazené limonády, energy drinky ani alkohol. Teď je ale všechno ještě o trochu lepší.

Začala jsem pít vodu. Čistou vodu.

Mám na ní speciální skleničku, která je sice původně určená na víno, ale mně to nevadí. Mám ji ráda a hezky vypadá. Díky tomu mi leckdy během dne dojde, že ji nemám u sebe a hned ji jdu hledat. Dočepuji si vodu (normální z kohoutku) a piju.

Docela často díky tomu chodím na malou. Vždy, když jsme se školou jeli někam na výlet, dělala jsem si ze spolužaček srandu, že pořád courají na záchod. No, tak teď už vím, proč to dělaly. Ony totiž přes den vypily 2 litry vody, já skoro nic. Takže teď courám já a vzpomínám na to, jak jsem si tehdy myslela, že ony jsou divné.

Přestala jsem doma pít rozpustnou kávu.

Namísto toho piji Caro, což je náhražka kávy. Dělám si legraci, že je z bukvic, ale pochopitelně to tak není. Chuťově mi nevadí, spíš mi přijde, že trochu smrdí. Ale po dvou týdnech jsem si zvykla a už to ani moc nevnímám. Kávu jsem ovšem úplně nevysadila, mám ji ráda a když jdeme do kavárny, ráda si ji dám. Kofein mi ale ve velkém množství obecně nikdy nedělal moc dobře, takže si myslím, že co se týče Cara, šlo o správní rozhodnutí. Lépe se mi spí a navíc má Caro hodně vysoký obsah vlákniny, což je super!

Piju zelený a bílý čaj.

Vždy jsem byla hodně čajová, takže v tomhle bodě u mě nedošlo k žádnému velkému zvratu. Spíš jde o frekvenci. Čaj si dávám ráno a dělám si ho s sebou i do termosky, abych ho mohla upíjet celý den. Nesladím ho, výjimečně si do něj přidám trošku medu nebo jablečného moštu. Ale to spíš, když mě honí mlsná.

Jak to máte vy? Těším se na odpovědi,
Baleine
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama