Zážitky ze života, aneb, jak Baleine kupovala lyžařské kalhoty

24. ledna 2017 v 23:01 | Baleine |  Deník
Ahoj, čtenáři,

dnes se vám svěřím s ne zrovna hezkým zážitkem, který jsem si dnes odnesla z nakupování. Protože moje narozeniny se blíží, stejně jako konec zkouškového období, napadlo mě, že si i s přítelem vyrazím užít trochu čerstvého vzduchu na hory. Moc ráda lyžuji, i když se dá říci, že se stále ještě učím. Poprvé jsem sjela svah teprve před čtyřmi lety a moje technika rozhodně není dokonalá.

Coby začátečním jsem si logicky nekupovala nic nového - buď jsem si vybavení půjčila, nebo jsem si koupila něco z druhé roky. Od loňského roku se to ale trochu mění, vždy si našetřím a koupím si nové věci. Konec konců, je to výbava, kterou asi jen tak obměňovat nebudu. Minulý rok jsem si tak ve výprodeji koupila lyžařskou bundu a helmu, ježíšek mi přinesl nové lyže a letos tudíž přišly na řadu kalhoty a lyžáky.

Hned v úvodním článku jsem vám psala, že nosím kalhoty velikosti 44-46.

Díky bohu, většinou jde o číslo 44. Ukázalo se ale, že výrobci zimního oblečení asi nepočítají s tím, že by i silnější lidé chtěli v zimě vyjít ven. Prošla jsem asi dvanáct prodejen v různých cenových kategoriích, ale vždy jsem našla maximálně kalhoty ve velikosti 42. Občas jsem zajásala, když jsem na ramínku zahlédla označení XXL, ale pokaždé, opravdu pokaždé, to stejně nakonec byly kalhoty odpovídající velikosti 42. Sakra, jak já byla naštvaná! Na sebe i na prodejce!

Nevím, jestli jste tuhle bezmoc někdy zažili, ale opravdu bych vám to nepřála. Nakonec už jsem byla zpocená, utahaná, naštvaná a hladová (plánovala jsem jet jen nakoupit a pak hned domů na večeři, ale celý ten proces se protáhl na 3 hrozné hodiny). Několikrát jsem se suverénně rozbrečela, když jsem opět další kalhoty navlékla jen do ¾ stehen a dál už ne.

Nakonec jsem v té úplně poslední prodejně kalhoty sehnala. Šlo o obchod Alpine Pro, kde mají trochu dražší věci, ale zase docela kvalitní. Kalhoty měli!!! Dokonce i v tmavě růžové barvě, po které jsem toužila. Mám totiž černou bundu i helmu, jsou na nich ale růžové detaily a ozdoby. Kalhoty byly dokonce i ve slevě, takže jsem se rozbrečela znovu, tentokrát ale úlevou.

Takže co se tímhle článkem vlastně snažím říct? Nic složitého. Jen to, že opravdu chci shodit alespoň několik kil. Chci mít štíhlejší stehna a pevnější břicho. To, co jsem zažila dnes, už totiž nechci zažít nikdy!

Doufám, že vy jste podobnou zkušenost nikdy neměli. Těším se na vaše komentáře,
Baleine
 


Komentáře

1 Niki Niki | 1. února 2017 v 6:26 | Reagovat

Ahoj Baleine.
Neboj, nejsi v tom sama, tohle potká více lidí. Měla jsem kamarádku vážící 130kg, tak vím své.

Já se zase potýkám s problémy ohledně koupě bot a rukavic. Mám větší ruce a nohu vel. č.43-44….a dámská obuv převážně končí u č.41. Výrobci si říkají, že se jim nevyplatí výroba, tak máme smůlu. O tom, že bychom si mohly koupit botičky které sa nám líbí si můžeme nechat jen zdát a jsme odkázané na pár kousků obuvi v nadměrných velikostech.

Měj se hezky, Niki

2 Mari Choi Mari Choi | Web | 5. února 2017 v 13:10 | Reagovat

Já jsem sice štíhlá, ale i tak vím o čem mluvíš. Mám velikost bot 40/41 a tak shánění bot je celkem peklo (chudák moje spolužačka, která sháněla podpatky ve velikosti 43). Naštěstí v Anglii s tímto problémy nemám.

Přeji hodně štěstí na cestě ke štíhlejším stehnům!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama