Leden 2017

Baleine hýbe zadkem #2

28. ledna 2017 v 22:47 | Baleine |  Cvičení
V minulém článku jsem vám psala o tom, jak cvičím na mém milovaném orbitreku. Je to však jen špička ledovce, v posledních týdnech totiž cvičím mnohem víc, než kdy dřív ve svém životě. Kromě ježdění na stroji se totiž potím i u různých videí - se dvěma z nich se s vámi dnes podělím a připíšu i nějaké své osobní pocity.

1) Ve formě a krásná s Olgou Šípkovou


Do začátku jsem hledala videa, která budou česky, abych se mohla soustředit výhradně jen na cvičení. Také jsem chtěla videa, ve kterých si procvičím vše, což tahle cca. hodinu trvající cvičení splňují. Je zde rozehřátí, cvičení na horní a dolní polovinu těla, na břicho a na závěr protažení.

Zpočátku jsem u cvičení funěla jako slon a přiznám se, že jsem mnohé cviky prostě nezvládla. Dnes stále ještě funím, ale vyjma několika cviků na břicho už zvládám všechno. Mám z toho radost, protože sama na sobě vidím a cítím, jak se mi zlepšuje kondice. Je to skvělé!


S Olgou cvičím ráda, protože cviky jsou docela jednoduché a nepotřebuju žádné složité pomůcky. Určitě to znáte - najdete si na Youtube nějaké to cvičení a náhle zjistíte, že nemáte míč, činku, gumu… Pokud se rozhodnete cvičit s Olgou, stačí vám jen ručník. A i bez něj to jde.

2) 7 Minutes Home Ab Workouts : How To Get Rid Of Belly Fat Within 10 DaysProtože při cvičení s Olgou jsem cítila, že největší problémy mám s břichem, rozhodla jsem se na něj trochu zaměřit. Vždy před tímhle cvičením jezdím na orbitreku, abych se rozehřála. Podle nálady si nastavím buď 15, 30, nebo 40 minut a potom jdu cvičit.

Video má jen 8 minut, ale i tak mi z počátku dělalo obrovské problémy vše zvládnout. Dnes, opět, už odcvičím většinu cviků bez podvádění. A druhý den už mě ani tolik nebolí břicho! Jéj! Stejně mám ale v téhle oblasti ještě velké rezervy. Občas ještě nechám video doběhnout, po něm pak naskočí další podobné cvičení od stejné slečny.


Na tomto cvičení mě opět baví to, že na něj nepotřebuju žádné propriety, jen podložku. Tu jsem si koupila asi za 60 korun v Decathlonu. Zároveň je ale účinné a já prostě cítím, jak se díky němu zlepšuji. A slečna, která předcvičuje, mě docela hecuje tím svým ječením. :D

Jaké cvičení máte rádi vy?

Předem díky za komentáře,
Baleine

Zážitky ze života, aneb, jak Baleine kupovala lyžařské kalhoty

24. ledna 2017 v 23:01 | Baleine |  Deník
Ahoj, čtenáři,

dnes se vám svěřím s ne zrovna hezkým zážitkem, který jsem si dnes odnesla z nakupování. Protože moje narozeniny se blíží, stejně jako konec zkouškového období, napadlo mě, že si i s přítelem vyrazím užít trochu čerstvého vzduchu na hory. Moc ráda lyžuji, i když se dá říci, že se stále ještě učím. Poprvé jsem sjela svah teprve před čtyřmi lety a moje technika rozhodně není dokonalá.

Coby začátečním jsem si logicky nekupovala nic nového - buď jsem si vybavení půjčila, nebo jsem si koupila něco z druhé roky. Od loňského roku se to ale trochu mění, vždy si našetřím a koupím si nové věci. Konec konců, je to výbava, kterou asi jen tak obměňovat nebudu. Minulý rok jsem si tak ve výprodeji koupila lyžařskou bundu a helmu, ježíšek mi přinesl nové lyže a letos tudíž přišly na řadu kalhoty a lyžáky.

Hned v úvodním článku jsem vám psala, že nosím kalhoty velikosti 44-46.

Díky bohu, většinou jde o číslo 44. Ukázalo se ale, že výrobci zimního oblečení asi nepočítají s tím, že by i silnější lidé chtěli v zimě vyjít ven. Prošla jsem asi dvanáct prodejen v různých cenových kategoriích, ale vždy jsem našla maximálně kalhoty ve velikosti 42. Občas jsem zajásala, když jsem na ramínku zahlédla označení XXL, ale pokaždé, opravdu pokaždé, to stejně nakonec byly kalhoty odpovídající velikosti 42. Sakra, jak já byla naštvaná! Na sebe i na prodejce!

Nevím, jestli jste tuhle bezmoc někdy zažili, ale opravdu bych vám to nepřála. Nakonec už jsem byla zpocená, utahaná, naštvaná a hladová (plánovala jsem jet jen nakoupit a pak hned domů na večeři, ale celý ten proces se protáhl na 3 hrozné hodiny). Několikrát jsem se suverénně rozbrečela, když jsem opět další kalhoty navlékla jen do ¾ stehen a dál už ne.

Nakonec jsem v té úplně poslední prodejně kalhoty sehnala. Šlo o obchod Alpine Pro, kde mají trochu dražší věci, ale zase docela kvalitní. Kalhoty měli!!! Dokonce i v tmavě růžové barvě, po které jsem toužila. Mám totiž černou bundu i helmu, jsou na nich ale růžové detaily a ozdoby. Kalhoty byly dokonce i ve slevě, takže jsem se rozbrečela znovu, tentokrát ale úlevou.

Takže co se tímhle článkem vlastně snažím říct? Nic složitého. Jen to, že opravdu chci shodit alespoň několik kil. Chci mít štíhlejší stehna a pevnější břicho. To, co jsem zažila dnes, už totiž nechci zažít nikdy!

Doufám, že vy jste podobnou zkušenost nikdy neměli. Těším se na vaše komentáře,
Baleine

Baleine hýbe zadkem #1

22. ledna 2017 v 19:18 | Baleine |  Cvičení
Ahoj čtenáři,

dnes bych se s vámi chtěla podělit o to, jak cvičím. Přiznám se vám, že sportování jsem měla vždy ráda, nikdy jsem ale u ničeho moc dlouho nevydržela. Nejvíc mě asi pohltilo běhání, v zimě ale běhat nemůžu, protože jsem z toho často nemocná (naposledy zánět průdušek).

Chodila jsem do posilovny, hlavně běhat na pás, jezdit na kole apod. Posilovacích strojů jsem se bála. Docela jsem měla respekt i z lidí, kteří tam byli, protože jsem si mezi nimi připadala super tlustá. Stále jsem si říkala, co si o mně asi musí myslet. Docela jsem se tím stresovala, což nakonec vedlo k tomu, že jsem se dloouze přemlouvala, abych vůbec vešla dovnitř. Počítala jsem si i časy, kdy tam bude pravděpodobně nejméně lidí. Nakonec mi došlo, že posilovna asi nebude nic pro mě.

Na druhou stranu mě ale bavilo jezdit na kole a běhat na orbitreku, tak jsem si říkala, že bych si pod stromeček koupila rotoped. Už jsem měla dokonce jeden vybraný. Prodávala ho paní, která se stěhovala - byl sice z druhé ruky, ale vypadal dobře a ani nebyl tak drahý. Nakonec mi ale rodiče řekli, že mi přidají koruny, abych si mohla koupit úplně nový stroj (místo Ježíška). Prošla jsem si několik obchodů a v jednom z nich jsem zjistila, že mají v akci orbitrek. Většinou, co jsme se dívala, tak stroj stojí od 4 do 9 tisíc (takové ty normální, je jasné, že ty profi jsou dražší). A tenhle byl jen za 1 800, což je asi ve stejné cenové hladině, jako kolo. Prý byl to byl poslední kus, který navíc měli vystavený. Nejspíš je vám jasné, co jsem si nakonec koupila.

Rozhodně téhle investice nelituji, přestože se mi hodně lidí smálo, že to je ten nejdražší věšák na oblečení, který jsem si kdy koupila.

Jezdím na něm asi 5x týdně, někdy méně, někdy více. Vždy podle nálady, volného času apod. Když chci jen jezdit, tak si nastavím časovač na 40 minut (tolik má jeden díl mého seriálu), nebo na celou hodinu (když si k němu pouštím film). Pokud potom ještě cvičím, tak jezdím 15 minut, abych se rozehřála. O tom vám ale povím až příště :)

Jak cvičíte vy? Cítíte se dobře v posilovně?
Díky za vaše komentáře,
Baleine

U Baleine v kuchyni #1

21. ledna 2017 v 17:27 | Baleine |  Zdravé stravování
Ahoj, milí návštěvníci,

je mi jasné, že pokud chci zhubnout, musím se v první řadě zaměřit na jídlo. Až doposud jsem jedla opravdu hodně málo. Když jsem se na to cíleně zaměřila, došlo mi, že teplé jídlo mám většinou jen cca. 1 za 3 dny. A navíc ne úplně moc zdravé. Přítel jí v práci, já proto vaření doma nikdo moc nehrotila.

Teď se snažím jíst pravidelně.

Na pořadu dne mám hlavně hodně kuřecího masa (které mám ráda) a zeleniny (oblíbila jsem si hlavně dýni, kterou dusím v páře a používám si pak místo přílohy k masu). Také se snažím nejíst každý den totéž, to už je ale těžší. Stále se ale učím, tak snad brzy přijdu takovému stravování na kloub.

Poté, co jsem si prošla nějaké ty zdravé blogy, rozhodla jsem se také objednat si potravinové doplňky. Jednak jsem chtěla nějaké zdravé mlsání, protože mám sladké prostě ráda, a jednak jsem chtěla zkusit další novou věc. Zatím jsem ze svého nákupu ochutnala 3 věci.
  • Diet Whey PhD Nutrition [Banán] - prozatím to největší zklamání. Celkově si s tímhle práškem moc nevím rady, s vodou byl ošklivý, tak ho ještě zkusím s mlékem. Byla jsem po jedné dávce ale opravdu sytá, takže místo svačiny mi to přijde ideální. Máte s takovými produkty zkušenost? Klidně uvítám nějaké tipy.
  • Arašídové máslo Active Bioden - nejlepší kousek z celého nákupu. Pobavilo mě, když jsem četla složení. Zní takto: 100 % drcených arašídů. Napřed mi máslo přišlo trochu divné, protože jsem doteď vždy jedla jen sladká másla, ale po pár dnech jsem si na něj zvykla. Přidávám si ho trochu do ovesné kaše, nebo ho používám prostě jako marmeládu na pufovanou rýži. A když mě honí mlsná, tak si prostě vezmu na lžičku.
  • Chia semínka Sun & Seed - z těch jsem zatím trochu rozpačitá, ale je pravda, že jsem toho s nimi zatím moc nepodnikla. Jen si je přidávám (cca. 1 lžičku) do ovesné kaše ráno. Ještě se pořádně mrknu na internet, co všechno se s nimi dá vytvořit.

Nakupovala jsem na doplnkyvyzivy.cz a jsem spokojená. Jednak mi vše přišlo do dvou dnů od odeslání objednávky, hlavně jsem ale dostala i 3 malé dárečky. Vtipné je, že dva z nich nemají popisky v češtině a já jsem zatím nepřišla na to, o co vlastně jde. Obojí jsou to ale prášky, takže si myslím, že to bude nějaký protein (ještě na to potom mrknu na internetu). Třetí dárek bylo malé energy pitíčko.

PS: Také jsem si dnes koupila novou baterii do váhy, tak jsem zvědavá, jestli ty divné výkyvy přestanou.

Těším se na vaše rady a tipy,
Baleine


Baleinino měření a vážení #1/2017

19. ledna 2017 v 15:00 | Baleine |  Míry a váhy
Ahoj, moji milí čtenáři,

dnes jsem se rozhodla, že spíš než na váhu, se budu raději orientovat na míry.

Dočelta jsem se o tom v jednom článku na internetu, kde psali, že váha nemusí být vždy úplně výmluvná. To, co člověk schodí na tucích, může klidně přibrat na svalech. Přestože je tak vlastně nadobré cestě, může si připadat špatně, že se mu nedaří. A to já nechci.

Vážit se ale budu dál. Začínala jsem s váhou 106 Kg a ráda bych se dostala na dvojciferné číslo. To je můj první cíl. Mám ale také pocit, že nám trochu zlobí váha. Je možné, aby mi večer ukázala 106 a druhý den odpoledne pak jen 101? Není ten výkyv příliš velký? Pro jistotu asi koupím novou baterii do přístroje. Tím nic nezkazím, ne?


Mařila jsem se sama, za pomoci metru, který máme v šití. Doufám, že jsme měřila na správných místek. Jaký je tedy ortel?
  • 126 cm přes boky
  • 105 cm v pase
  • 123 cm přes prsa
  • 75 cm přes stehna
  • 36 cm přes ruce
Další měření budu přidávat vždy během prvního týdne v novém měsíci, abych měla nějaké srovnání. Doufám, že čísla půjdou dolů.

Máte pro mě nějaké tipy?


S láskou, a hlavně s nadějí v lepší zítřky,
vaše Baleine

Jmenuji se Baleine a jsem tlustá!

19. ledna 2017 v 2:53 | Baleine |  Deník

Je mi 22 let. Zrovna teď, ve chvíli, kdy jsem si založila tento blog, vážím 106 kg. Měřím 177 cm a nosím kalhoty velikosti 46. Zkrátka a dobře, jsem opravdu velryba.

Život s nadváhou je někdy bolestivý a smutný. Jsou chvíle, kdy se necítím dobře. Vlastně je jich většina. Potýkám se s celou řadou nepříjemných emocí, jako je stud, zhusení, vztek, lítost či strach. S tím vším musím žít, protože jsem někde ve svém životě udělala chybu a přibrala jsem. Vlastně si ani neuvědomuji, kdy to bylo. Nevím, co všechno dělám špatně. Chci na to ale přijít a něco ve svém životě změnit.

Proč jsem si založila tenhle blog? Protože bych ráda sdílela svojí cestu k lepšímu já. Bojím se, že to nedokážu a toužím po tom, abyste mě v mém snažení podpořili. Abyste tu byli pro mě a poradili mi, až budu v koncích. Zkrátka a dobře, chci cítit oporu.

Doufám, že se vám bude můj blog líbit, že se ke mně budete rádi vracet a hlavně, že budete sledovat, jak se měním k lepšímu.

S láskou,
Baleine